ACUVUE OASYS
Power to be taken post checkout
- 2 Weeks Disposable Lens
- 6 Pieces Pack
Power Range
- Spherical : -0.50 to -12.00 & +0.50 to +8.00
@@@
| Manufacturer | Johnson & Johnson |
| Brand | Acuvue |
| Material | Senofilcon A |
| Disposability | 2 Weeks Disposable |
| Base Curve | 8.4mm, 8.8mm |
| Central Thickness | 0.070mm |
| Diameter | 14.0mm |
| Water Content | 38% |
| Packaging | 6 pieces Lens per Box |
| Key Benefits | For 'no-lens' comfort that works as long as you do |
| Share your Power | Whatsapp Your Prescription @ 9007787761 or mail us at [email protected] |
Select Select Quantity
From $2,460.00
ACUVUE OASYS—
$2,460.00





Description
Power to be taken post checkout
- 2 Weeks Disposable Lens
- 6 Pieces Pack
Power Range
- Spherical : -0.50 to -12.00 & +0.50 to +8.00
@@@
| Manufacturer | Johnson & Johnson |
| Brand | Acuvue |
| Material | Senofilcon A |
| Disposability | 2 Weeks Disposable |
| Base Curve | 8.4mm, 8.8mm |
| Central Thickness | 0.070mm |
| Diameter | 14.0mm |
| Water Content | 38% |
| Packaging | 6 pieces Lens per Box |
| Key Benefits | For 'no-lens' comfort that works as long as you do |
| Share your Power | Whatsapp Your Prescription @ 9007787761 or mail us at [email protected] |



