LACELLE COLOR PREMIUM (With Power)
Power to be taken post checkout
- Monthly Disposable Lens
- 1 Piece Pack
Power Range
- Spherical : -0.50 to -6.00 (in 0.25 step)
@@@
| Manufacturer | Bausch & Lomb |
| Brand | Lacelle |
| Base Curve | 8.60 mm |
| Material | Hydrogel |
| Disposability | Monthly Disposable |
| Central Thickness | 0.078 mm |
| Diameter | 14.00 mm |
| Water Content | 38% |
| Packaging | 1 Piece Lens per Box |
| Share your Power |
Whatsapp Your Prescription @ 09831526223 or mail us at [email protected]
|
Select Select Color
Select Select Quantity
From $196.70
Original: $562.00
-65%LACELLE COLOR PREMIUM (With Power)—
$562.00
$196.70

















Description
Power to be taken post checkout
- Monthly Disposable Lens
- 1 Piece Pack
Power Range
- Spherical : -0.50 to -6.00 (in 0.25 step)
@@@
| Manufacturer | Bausch & Lomb |
| Brand | Lacelle |
| Base Curve | 8.60 mm |
| Material | Hydrogel |
| Disposability | Monthly Disposable |
| Central Thickness | 0.078 mm |
| Diameter | 14.00 mm |
| Water Content | 38% |
| Packaging | 1 Piece Lens per Box |
| Share your Power |
Whatsapp Your Prescription @ 09831526223 or mail us at [email protected]
|



