Ray-Ban Meta Gen 2 (Wayfarer Large) - G-15 Green (Sun)
NO RETURN | NO EXCHANGE
@@@
- RAY-BAN Authentic Lenses will feature the Ray-Ban logo and will take approximately 30 days for delivery.
- Essilor Lenses come without the Ray-Ban logo and will be available within 5-7 working days.
- For any complain opening box video is mandatory.
- For lens color options, please reach out to us on WhatsApp at 9007787761 or email us at [email protected]
| Brand | Ray-Ban |
| Model | RB-RW4012 |
| Color | Shiny Black (601/71) |
| Lens Color | G-15 Green (Sun) |
| Shape | Wayfarer |
| Material | Shell |
| Type | Full Rim |
| Lens Width | 53 mm |
| Bridge Width | 22mm |
| Temple Length | 155 mm |
| Country Of Origin | ITALY |
| Manufacturing Details | LUXOTTICA SRL, Via VALCOZZENA, 10 32021, AGORDO, ITALY |
| Importer | LUXOTTICA INDIA EYEWEAR PVT.LTD., c/o DB SCHENKER INDIA PVT.LTD., VILLAGE-KHURRAMPUR, FARUKHNAGAR, DISTRICT-GURGAON, HARYANA-122506 |
$39,900.00
Ray-Ban Meta Gen 2 (Wayfarer Large) - G-15 Green (Sun)—
$39,900.00



Description
NO RETURN | NO EXCHANGE
@@@
- RAY-BAN Authentic Lenses will feature the Ray-Ban logo and will take approximately 30 days for delivery.
- Essilor Lenses come without the Ray-Ban logo and will be available within 5-7 working days.
- For any complain opening box video is mandatory.
- For lens color options, please reach out to us on WhatsApp at 9007787761 or email us at [email protected]
| Brand | Ray-Ban |
| Model | RB-RW4012 |
| Color | Shiny Black (601/71) |
| Lens Color | G-15 Green (Sun) |
| Shape | Wayfarer |
| Material | Shell |
| Type | Full Rim |
| Lens Width | 53 mm |
| Bridge Width | 22mm |
| Temple Length | 155 mm |
| Country Of Origin | ITALY |
| Manufacturing Details | LUXOTTICA SRL, Via VALCOZZENA, 10 32021, AGORDO, ITALY |
| Importer | LUXOTTICA INDIA EYEWEAR PVT.LTD., c/o DB SCHENKER INDIA PVT.LTD., VILLAGE-KHURRAMPUR, FARUKHNAGAR, DISTRICT-GURGAON, HARYANA-122506 |







