Ray-Ban 3625 Sunglass
POWER TO BE TAKEN POST CHECKOUT
@@@
| Brand | Ray-Ban |
| Model | RB3625 |
| Color | Silver (003/R5), Black (002/B1) |
| Shape | Aviator |
| Material | Metal |
| Type | Full Rim |
| Lens Width | 55 mm, 58 mm |
| Bridge Width | 14 mm |
| Temple Width | 135 mm, 140 mm |
| Country Of Origin | INDIA |
| Manufacturing Details | RAYBAN SUN OPTICS INDIA PVT.LTD., SP 810-811, PHASE -II, RIICO INDUSTRIAL AREA, BHIWADI, RAJASTHAN-301019 |
| Importer | LUXOTTICA INDIA EYEWEAR PVT.LTD., c/o DB SCHENKER INDIA PVT.LTD., VILLAGE-KHURRAMPUR, FARUKHNAGAR, DISTRICT-GURGAON, HARYANA-122506 |
Select Select Color
Select Select Lens Type
From $3,636.50
Original: $10,390.00
-65%Ray-Ban 3625 Sunglass—
$10,390.00
$3,636.50






Description
POWER TO BE TAKEN POST CHECKOUT
@@@
| Brand | Ray-Ban |
| Model | RB3625 |
| Color | Silver (003/R5), Black (002/B1) |
| Shape | Aviator |
| Material | Metal |
| Type | Full Rim |
| Lens Width | 55 mm, 58 mm |
| Bridge Width | 14 mm |
| Temple Width | 135 mm, 140 mm |
| Country Of Origin | INDIA |
| Manufacturing Details | RAYBAN SUN OPTICS INDIA PVT.LTD., SP 810-811, PHASE -II, RIICO INDUSTRIAL AREA, BHIWADI, RAJASTHAN-301019 |
| Importer | LUXOTTICA INDIA EYEWEAR PVT.LTD., c/o DB SCHENKER INDIA PVT.LTD., VILLAGE-KHURRAMPUR, FARUKHNAGAR, DISTRICT-GURGAON, HARYANA-122506 |























