Ray-Ban 3825 Sunglass
POWER TO BE TAKEN POST CHECKOUT
@@@
| Brand | Ray-Ban |
| Model | RB3825 |
| Color | Gold (001/51), Black (002/B1), Gunmetal (004/78), Rose Gold (9202R5) |
| Shape | Aviator |
| Material | Metal |
| Type | Full Rim |
| Lens Width | 58 mm, 62 mm |
| Bridge Width | 14 mm |
| Temple Width | 140 mm, 145 mm |
| Country Of Origin | ITALY |
| Manufacturing Details | LUXOTTICA SRL, Via VALCOZZENA, 10 32021, AGORDO, ITALY |
| Importer | LUXOTTICA INDIA EYEWEAR PVT.LTD., c/o DB SCHENKER INDIA PVT.LTD., VILLAGE-KHURRAMPUR, FARUKHNAGAR, DISTRICT-GURGAON, HARYANA-122506 |
Select Select Color
Select Select Lens Type
From $4,126.50
Original: $11,790.00
-65%Ray-Ban 3825 Sunglass—
$11,790.00
$4,126.50











Description
POWER TO BE TAKEN POST CHECKOUT
@@@
| Brand | Ray-Ban |
| Model | RB3825 |
| Color | Gold (001/51), Black (002/B1), Gunmetal (004/78), Rose Gold (9202R5) |
| Shape | Aviator |
| Material | Metal |
| Type | Full Rim |
| Lens Width | 58 mm, 62 mm |
| Bridge Width | 14 mm |
| Temple Width | 140 mm, 145 mm |
| Country Of Origin | ITALY |
| Manufacturing Details | LUXOTTICA SRL, Via VALCOZZENA, 10 32021, AGORDO, ITALY |
| Importer | LUXOTTICA INDIA EYEWEAR PVT.LTD., c/o DB SCHENKER INDIA PVT.LTD., VILLAGE-KHURRAMPUR, FARUKHNAGAR, DISTRICT-GURGAON, HARYANA-122506 |



















