Ray-Ban 4389 Sunglass
POWER TO BE TAKEN POST CHECKOUT
@@@
| Brand | Ray-Ban |
| Model | RB4389 |
| Color | Black (601/71), Havana (710/31), Transparent Violet (6443M3), Transparent Light Violet (664578) |
| Shape | Pillow |
| Material | Propionate |
| Type | Full Rim |
| Lens Width | 55 mm (M), 58 mm (L) |
| Bridge Width | 17 mm |
| Temple Width | 135 mm |
| Country Of Origin | ITALY |
| Manufacturing Details | LUXOTTICA SRL, Via VALCOZZENA, 10 32021, AGORDO, ITALY |
| Importer | LUXOTTICA INDIA EYEWEAR PVT.LTD., c/o DB SCHENKER INDIA PVT.LTD., VILLAGE-KHURRAMPUR, FARUKHNAGAR, DISTRICT-GURGAON, HARYANA-122506 |
Select Select Color
Select Select Lens Type
From $4,126.50
Original: $11,790.00
-65%Ray-Ban 4389 Sunglass—
$11,790.00
$4,126.50















Description
POWER TO BE TAKEN POST CHECKOUT
@@@
| Brand | Ray-Ban |
| Model | RB4389 |
| Color | Black (601/71), Havana (710/31), Transparent Violet (6443M3), Transparent Light Violet (664578) |
| Shape | Pillow |
| Material | Propionate |
| Type | Full Rim |
| Lens Width | 55 mm (M), 58 mm (L) |
| Bridge Width | 17 mm |
| Temple Width | 135 mm |
| Country Of Origin | ITALY |
| Manufacturing Details | LUXOTTICA SRL, Via VALCOZZENA, 10 32021, AGORDO, ITALY |
| Importer | LUXOTTICA INDIA EYEWEAR PVT.LTD., c/o DB SCHENKER INDIA PVT.LTD., VILLAGE-KHURRAMPUR, FARUKHNAGAR, DISTRICT-GURGAON, HARYANA-122506 |























