Ray-Ban 4205I Sunglass
POWER TO BE TAKEN POST CHECKOUT
@@@
| Brand | Ray-Ban |
| Model | RB4205I |
| Color | Black (6019A), Dark Green (60171), Light Havana (710/13) |
| Shape |
Rectangle |
| Material | Shell |
| Type | Full Rim |
| Lens Width | 56 mm (L) |
| Bridge Width | 16 mm |
| Temple Width | 140 mm |
| Country Of Origin | INDIA |
| Manufacturing Details | RAYBAN SUN OPTICS INDIA PVT.LTD., SP 810-811, PHASE -II, RIICO INDUSTRIAL AREA, BHIWADI, RAJASTHAN-301019 |
| Importer | LUXOTTICA INDIA EYEWEAR PVT.LTD., c/o DB SCHENKER INDIA PVT.LTD., VILLAGE-KHURRAMPUR, FARUKHNAGAR, DISTRICT-GURGAON, HARYANA-122506 |
Select Select Color
Select Select Lens Type
From $2,131.50
Original: $6,090.00
-65%Ray-Ban 4205I Sunglass—
$6,090.00
$2,131.50















Description
POWER TO BE TAKEN POST CHECKOUT
@@@
| Brand | Ray-Ban |
| Model | RB4205I |
| Color | Black (6019A), Dark Green (60171), Light Havana (710/13) |
| Shape |
Rectangle |
| Material | Shell |
| Type | Full Rim |
| Lens Width | 56 mm (L) |
| Bridge Width | 16 mm |
| Temple Width | 140 mm |
| Country Of Origin | INDIA |
| Manufacturing Details | RAYBAN SUN OPTICS INDIA PVT.LTD., SP 810-811, PHASE -II, RIICO INDUSTRIAL AREA, BHIWADI, RAJASTHAN-301019 |
| Importer | LUXOTTICA INDIA EYEWEAR PVT.LTD., c/o DB SCHENKER INDIA PVT.LTD., VILLAGE-KHURRAMPUR, FARUKHNAGAR, DISTRICT-GURGAON, HARYANA-122506 |























