1 DAY ACUVUE MOIST (30 LENSES)
Power to be taken post checkout
- Daily Disposable Lens
- 30 Pieces Pack
Power Range
-
Spherical : -0.50 to -12.00 & +0.50 to +6.00
@@@
| Manufacturer | Johnson & Johnson |
| Brand | Acuvue |
| Material | Etafilcon A |
| Disposability | 1 Day Disposable |
| Base Curve | 8.5mm, 9.0mm |
| Central Thickness | 0.084mm |
| Diameter | 14.2mm |
| Water Content | 58% |
| Packaging | 30 Pieces Lens per Box |
| Key Benefits | Refreshing comfort that lasts till the end of day |
| Share Your Power | Whatsapp Your Prescription @ 9007787761 or mail us at [email protected] |
Select Select Quantity
From $2,250.00
1 DAY ACUVUE MOIST (30 LENSES)—
$2,250.00




Description
Power to be taken post checkout
- Daily Disposable Lens
- 30 Pieces Pack
Power Range
-
Spherical : -0.50 to -12.00 & +0.50 to +6.00
@@@
| Manufacturer | Johnson & Johnson |
| Brand | Acuvue |
| Material | Etafilcon A |
| Disposability | 1 Day Disposable |
| Base Curve | 8.5mm, 9.0mm |
| Central Thickness | 0.084mm |
| Diameter | 14.2mm |
| Water Content | 58% |
| Packaging | 30 Pieces Lens per Box |
| Key Benefits | Refreshing comfort that lasts till the end of day |
| Share Your Power | Whatsapp Your Prescription @ 9007787761 or mail us at [email protected] |


















