ACUVUE OASYS 1DAY
Power to be taken post-checkout
- Daily Disposable Lens
- 30 Pieces Pack
Power Range
- Spherical : -0.50 to -12.00 & +0.50 to +8.00
@@@
| Manufacturer | Johnson & Johnson |
| Brand | Acuvue |
| Material | Senofilcon A |
| Disposability | Daily |
| Base Curve | 8.5mm, 9.0mm |
| Diameter | 14.3mm |
| Water Content | 38% |
| Packaging | 30 pieces Lens per Box |
| Key Benefits | For 'no-lens' comfort that works as long as you do |
| Share your Power |
Whatsapp Your Prescription @ 9007787761 or mail us at [email protected] |
Select Select Quantity
From $1,079.40
Original: $3,084.00
-65%ACUVUE OASYS 1DAY—
$3,084.00
$1,079.40


Description
Power to be taken post-checkout
- Daily Disposable Lens
- 30 Pieces Pack
Power Range
- Spherical : -0.50 to -12.00 & +0.50 to +8.00
@@@
| Manufacturer | Johnson & Johnson |
| Brand | Acuvue |
| Material | Senofilcon A |
| Disposability | Daily |
| Base Curve | 8.5mm, 9.0mm |
| Diameter | 14.3mm |
| Water Content | 38% |
| Packaging | 30 pieces Lens per Box |
| Key Benefits | For 'no-lens' comfort that works as long as you do |
| Share your Power |
Whatsapp Your Prescription @ 9007787761 or mail us at [email protected] |


















