ULTRA ONE DAY (30's pack)
Power to be taken post checkout
- Daily Disposable Lens
- 30 Pieces Pack
Power Range
- Spherical : -0.50 to -6.00 (in 0.25 steps) & -6.50 to -12.00 (in 0.50 steps)
@@@
| Manufacturer | Bausch & Lomb |
| Brand | ULTRA |
| Material | Kalifilcon A |
| Disposability | Daily Disposable |
| Base Curve | 8.6mm |
| Central Thickness | 0.07mm |
| Diameter | 14.2mm |
| Water Content | 55% |
| Packaging | 30 Pieces Lens per Box |
| Share your Power |
Whatsapp Your Prescription @ 9007787761 or mail us at [email protected] |
Select Select Quantity
From $1,148.35
Original: $3,281.00
-65%ULTRA ONE DAY (30's pack)—
$3,281.00
$1,148.35

Description
Power to be taken post checkout
- Daily Disposable Lens
- 30 Pieces Pack
Power Range
- Spherical : -0.50 to -6.00 (in 0.25 steps) & -6.50 to -12.00 (in 0.50 steps)
@@@
| Manufacturer | Bausch & Lomb |
| Brand | ULTRA |
| Material | Kalifilcon A |
| Disposability | Daily Disposable |
| Base Curve | 8.6mm |
| Central Thickness | 0.07mm |
| Diameter | 14.2mm |
| Water Content | 55% |
| Packaging | 30 Pieces Lens per Box |
| Share your Power |
Whatsapp Your Prescription @ 9007787761 or mail us at [email protected] |


















