Bvlgari 8257 Sunglass
POWER TO BE TAKEN POST CHECKOUT
@@@
| Brand | Bvlgari |
| Model No |
BV8257 |
| Color |
Striped Purple (54058H), Havana (50413), Black (501T3) |
| Shape | Cat Eye |
| Material | Shell |
| Type | Full Rim |
| Lens Width | 54 mm (L) |
| Temple Length | 140 mm |
| Bridge Width | 17 mm |
| Country Of Origin | ITALY |
| Manufacturing Details | LUXOTTICA SRL, Via VALCOZZENA, 10 32021, AGORDO |
| Importer | LUXOTTICA INDIA EYEWEAR PVT.LTD., c/o DB SCHENKER INDIA PVT.LTD., VILLAGE-KHURRAMPUR, FARUKHNAGAR, DISTRICT-GURGAON, HARYANA-122506 |
Select Select Color
Select Select Lens Type
From $9,027.20
Original: $25,792.00
-65%Bvlgari 8257 Sunglass—
$25,792.00
$9,027.20











Description
POWER TO BE TAKEN POST CHECKOUT
@@@
| Brand | Bvlgari |
| Model No |
BV8257 |
| Color |
Striped Purple (54058H), Havana (50413), Black (501T3) |
| Shape | Cat Eye |
| Material | Shell |
| Type | Full Rim |
| Lens Width | 54 mm (L) |
| Temple Length | 140 mm |
| Bridge Width | 17 mm |
| Country Of Origin | ITALY |
| Manufacturing Details | LUXOTTICA SRL, Via VALCOZZENA, 10 32021, AGORDO |
| Importer | LUXOTTICA INDIA EYEWEAR PVT.LTD., c/o DB SCHENKER INDIA PVT.LTD., VILLAGE-KHURRAMPUR, FARUKHNAGAR, DISTRICT-GURGAON, HARYANA-122506 |













