Ray-Ban 3016 Sunglass
POWER TO BE TAKEN POST CHECKOUT
@@@
| Brand | Ray-Ban |
| Model | RB3016 |
| Color |
Tortoise (W0366), Black (90158), Blue (1366G6), Black on Gold (W0365) |
| Shape | Club Master |
| Material | Shell |
| Type | Half Rim |
| Lens Width | 51 mm, 55 mm |
| Bridge Width | 21 mm |
| Temple Width | 145 mm, 150 mm |
| Country Of Origin | INDIA |
| Manufacturing Details | RAYBAN SUN OPTICS INDIA PVT.LTD., SP 810-811, PHASE -II, RIICO INDUSTRIAL AREA, BHIWADI, RAJASTHAN-301019 |
| Importer | LUXOTTICA INDIA EYEWEAR PVT.LTD., c/o DB SCHENKER INDIA PVT.LTD., VILLAGE-KHURRAMPUR, FARUKHNAGAR, DISTRICT-GURGAON, HARYANA-122506 |
Select Select Color
Select Select Lens Type
From $11,790.00
Ray-Ban 3016 Sunglass—
$11,790.00












Description
POWER TO BE TAKEN POST CHECKOUT
@@@
| Brand | Ray-Ban |
| Model | RB3016 |
| Color |
Tortoise (W0366), Black (90158), Blue (1366G6), Black on Gold (W0365) |
| Shape | Club Master |
| Material | Shell |
| Type | Half Rim |
| Lens Width | 51 mm, 55 mm |
| Bridge Width | 21 mm |
| Temple Width | 145 mm, 150 mm |
| Country Of Origin | INDIA |
| Manufacturing Details | RAYBAN SUN OPTICS INDIA PVT.LTD., SP 810-811, PHASE -II, RIICO INDUSTRIAL AREA, BHIWADI, RAJASTHAN-301019 |
| Importer | LUXOTTICA INDIA EYEWEAR PVT.LTD., c/o DB SCHENKER INDIA PVT.LTD., VILLAGE-KHURRAMPUR, FARUKHNAGAR, DISTRICT-GURGAON, HARYANA-122506 |





















