Ray-Ban 4171 Sunglass
POWER TO BE TAKEN POST CHECKOUT
@@@
| Brand | Ray-Ban |
| Model | RB4171 |
| Color | Rubber Black (6228G), Rubber Havana (86513), Transparent (651611), Light Havana (710/T5), Transparent Pink (674211) |
| Shape | Phantos |
| Material | Shell |
| Type | Full Rim |
| Lens Width | 54 mm |
| Bridge Width | 18 mm |
| Temple Width | 145 mm |
| Country Of Origin | INDIA |
| Manufacturing Details | RAYBAN SUN OPTICS INDIA PVT.LTD., SP 810-811, PHASE -II, RIICO INDUSTRIAL AREA, BHIWADI, RAJASTHAN-301019 |
| Importer | LUXOTTICA INDIA EYEWEAR PVT.LTD., c/o DB SCHENKER INDIA PVT.LTD., VILLAGE-KHURRAMPUR, FARUKHNAGAR, DISTRICT-GURGAON, HARYANA-122506 |
Select Select Color
Select Select Lens Type
From $3,531.50
Original: $10,090.00
-65%Ray-Ban 4171 Sunglass—
$10,090.00
$3,531.50

















Description
POWER TO BE TAKEN POST CHECKOUT
@@@
| Brand | Ray-Ban |
| Model | RB4171 |
| Color | Rubber Black (6228G), Rubber Havana (86513), Transparent (651611), Light Havana (710/T5), Transparent Pink (674211) |
| Shape | Phantos |
| Material | Shell |
| Type | Full Rim |
| Lens Width | 54 mm |
| Bridge Width | 18 mm |
| Temple Width | 145 mm |
| Country Of Origin | INDIA |
| Manufacturing Details | RAYBAN SUN OPTICS INDIA PVT.LTD., SP 810-811, PHASE -II, RIICO INDUSTRIAL AREA, BHIWADI, RAJASTHAN-301019 |
| Importer | LUXOTTICA INDIA EYEWEAR PVT.LTD., c/o DB SCHENKER INDIA PVT.LTD., VILLAGE-KHURRAMPUR, FARUKHNAGAR, DISTRICT-GURGAON, HARYANA-122506 |





















