Prada 16WS Sunglass
POWER TO BE TAKEN POST CHECKOUT
@@@
| Brand | Prada |
| Model No | PR16WS |
| Color | Tortoise (2AU6S1), Black (1AB5D1) |
| Shape | Irregular |
| Material | Acetate |
| Type | Full Rim |
| Lens Width | 53 mm |
| Bridge Width | 20 mm |
| Temple Length | 145 mm |
| Country Of Origin | ITALY |
| Manufacturing Details | LUXOTTICA SRL, Via VALCOZZENA, 10 32021, AGORDO |
| Importer | LUXOTTICA INDIA EYEWEAR PVT.LTD., c/o DB SCHENKER INDIA PVT.LTD., VILLAGE-KHURRAMPUR, FARUKHNAGAR, DISTRICT-GURGAON, HARYANA-122506 |
Select Select Color
Select Select Lens Type
From $12,701.50
Original: $36,290.00
-65%Prada 16WS Sunglass—
$36,290.00
$12,701.50





Description
POWER TO BE TAKEN POST CHECKOUT
@@@
| Brand | Prada |
| Model No | PR16WS |
| Color | Tortoise (2AU6S1), Black (1AB5D1) |
| Shape | Irregular |
| Material | Acetate |
| Type | Full Rim |
| Lens Width | 53 mm |
| Bridge Width | 20 mm |
| Temple Length | 145 mm |
| Country Of Origin | ITALY |
| Manufacturing Details | LUXOTTICA SRL, Via VALCOZZENA, 10 32021, AGORDO |
| Importer | LUXOTTICA INDIA EYEWEAR PVT.LTD., c/o DB SCHENKER INDIA PVT.LTD., VILLAGE-KHURRAMPUR, FARUKHNAGAR, DISTRICT-GURGAON, HARYANA-122506 |























