Ray-Ban 4416 Sunglass
POWER TO BE TAKEN POST CHECKOUT
@@@
| Brand | Ray-Ban |
| Model | RB4416 |
| Color | Havana (710/51), Black on Gold (601/31), Bordeaux On Rose Gold (6654G9) |
| Shape | Irregular |
| Material | Metal |
| Type | Half Rim |
| Lens Width | 51 mm |
| Bridge Width | 20 mm |
| Temple Width | 145 mm |
| Country Of Origin | ITALY |
| Manufacturing Details | LUXOTTICA SRL, Via VALCOZZENA, 10 32021, AGORDO, ITALY |
| Importer | LUXOTTICA INDIA EYEWEAR PVT.LTD., c/o DB SCHENKER INDIA PVT.LTD., VILLAGE-KHURRAMPUR, FARUKHNAGAR, DISTRICT-GURGAON, HARYANA-122506 |
Select Select Color
Select Select Lens Type
From $11,790.00
Ray-Ban 4416 Sunglass—
$11,790.00










Description
POWER TO BE TAKEN POST CHECKOUT
@@@
| Brand | Ray-Ban |
| Model | RB4416 |
| Color | Havana (710/51), Black on Gold (601/31), Bordeaux On Rose Gold (6654G9) |
| Shape | Irregular |
| Material | Metal |
| Type | Half Rim |
| Lens Width | 51 mm |
| Bridge Width | 20 mm |
| Temple Width | 145 mm |
| Country Of Origin | ITALY |
| Manufacturing Details | LUXOTTICA SRL, Via VALCOZZENA, 10 32021, AGORDO, ITALY |
| Importer | LUXOTTICA INDIA EYEWEAR PVT.LTD., c/o DB SCHENKER INDIA PVT.LTD., VILLAGE-KHURRAMPUR, FARUKHNAGAR, DISTRICT-GURGAON, HARYANA-122506 |























