Ray-Ban 3714I Sunglass
POWER TO BE TAKEN POST CHECKOUT
@@@
| Brand | Ray-Ban |
| Model | RB3714I |
| Color |
Arista (00113), Black (0029A), Gold on DarkGreen (001/71), Gun Metal (004/4L) |
| Shape |
Irregular |
| Material | Metal |
| Type | Full Rim |
| Lens Width | 59 mm |
| Bridge Width | 15 mm |
| Temple Width | 140 mm |
| Country Of Origin | INDIA |
| Manufacturing Details | RAYBAN SUN OPTICS INDIA PVT.LTD., SP 810-811, PHASE -II, RIICO INDUSTRIAL AREA, BHIWADI, RAJASTHAN-301019 |
| Importer |
LUXOTTICA INDIA EYEWEAR PVT.LTD., c/o DB SCHENKER INDIA PVT.LTD., VILLAGE-KHURRAMPUR, FARUKHNAGAR, DISTRICT-GURGAON, HARYANA-122506 |
Select Select Color
Select Select Lens Type
From $2,341.50
Original: $6,690.00
-65%Ray-Ban 3714I Sunglass—
$6,690.00
$2,341.50














Description
POWER TO BE TAKEN POST CHECKOUT
@@@
| Brand | Ray-Ban |
| Model | RB3714I |
| Color |
Arista (00113), Black (0029A), Gold on DarkGreen (001/71), Gun Metal (004/4L) |
| Shape |
Irregular |
| Material | Metal |
| Type | Full Rim |
| Lens Width | 59 mm |
| Bridge Width | 15 mm |
| Temple Width | 140 mm |
| Country Of Origin | INDIA |
| Manufacturing Details | RAYBAN SUN OPTICS INDIA PVT.LTD., SP 810-811, PHASE -II, RIICO INDUSTRIAL AREA, BHIWADI, RAJASTHAN-301019 |
| Importer |
LUXOTTICA INDIA EYEWEAR PVT.LTD., c/o DB SCHENKER INDIA PVT.LTD., VILLAGE-KHURRAMPUR, FARUKHNAGAR, DISTRICT-GURGAON, HARYANA-122506 |























