Burberry 4424 Sunglass
POWER TO BE TAKEN POST CHECKOUT
@@@
| Brand | Burberry |
| Model No | BE4424 |
| Color | Light Brown (40635A), Violet (411387), Brown (411687) |
| Shape | Square |
| Material | Acetate |
| Type | Full Rim |
| Lens Width | 52 mm |
| Temple Length | 140 mm |
| Bridge Width | 18 mm |
| Country Of Origin | ITALY |
| Manufacturing Details | LUXOTTICA SRL, Via VALCOZZENA, 10 32021, AGORDO |
| Importer | LUXOTTICA INDIA EYEWEAR PVT.LTD., c/o DB SCHENKER INDIA PVT.LTD., VILLAGE-KHURRAMPUR, FARUKHNAGAR, DISTRICT-GURGAON, HARYANA-122506 |
Select Select Color
Select Select Lens Type
From $7,058.80
Original: $20,168.00
-65%Burberry 4424 Sunglass—
$20,168.00
$7,058.80








Description
POWER TO BE TAKEN POST CHECKOUT
@@@
| Brand | Burberry |
| Model No | BE4424 |
| Color | Light Brown (40635A), Violet (411387), Brown (411687) |
| Shape | Square |
| Material | Acetate |
| Type | Full Rim |
| Lens Width | 52 mm |
| Temple Length | 140 mm |
| Bridge Width | 18 mm |
| Country Of Origin | ITALY |
| Manufacturing Details | LUXOTTICA SRL, Via VALCOZZENA, 10 32021, AGORDO |
| Importer | LUXOTTICA INDIA EYEWEAR PVT.LTD., c/o DB SCHENKER INDIA PVT.LTD., VILLAGE-KHURRAMPUR, FARUKHNAGAR, DISTRICT-GURGAON, HARYANA-122506 |





















