Dolce & Gabbana 4437 Sunglass
POWER TO BE TAKEN POST CHECKOUT
@@@
| Brand | Dolce & Gabbana |
| Model No | DG4437 |
| Color | Fleur Pink (3405A4), Fleur Purple (34071A), Havana (502/13) |
| Shape | Butterfly |
| Material | Acetate |
| Type | Full Rim |
| Lens Width | 51 mm |
| Bridge Width | 20 mm |
| Temple Length | 145 mm |
| Country Of Origin | ITALY |
| Manufacturing Details | LUXOTTICA SRL, Via VALCOZZENA, 10 32021, AGORDO |
| Importer | LUXOTTICA INDIA EYEWEAR PVT.LTD., c/o DB SCHENKER INDIA PVT.LTD., VILLAGE-KHURRAMPUR, FARUKHNAGAR, DISTRICT-GURGAON, HARYANA-122506 |
Select Select Color
Select Select Lens Type
From $5,378.80
Original: $15,368.00
-65%Dolce & Gabbana 4437 Sunglass—
$15,368.00
$5,378.80








Description
POWER TO BE TAKEN POST CHECKOUT
@@@
| Brand | Dolce & Gabbana |
| Model No | DG4437 |
| Color | Fleur Pink (3405A4), Fleur Purple (34071A), Havana (502/13) |
| Shape | Butterfly |
| Material | Acetate |
| Type | Full Rim |
| Lens Width | 51 mm |
| Bridge Width | 20 mm |
| Temple Length | 145 mm |
| Country Of Origin | ITALY |
| Manufacturing Details | LUXOTTICA SRL, Via VALCOZZENA, 10 32021, AGORDO |
| Importer | LUXOTTICA INDIA EYEWEAR PVT.LTD., c/o DB SCHENKER INDIA PVT.LTD., VILLAGE-KHURRAMPUR, FARUKHNAGAR, DISTRICT-GURGAON, HARYANA-122506 |























