Dolce & Gabbana 2285 Sunglass
POWER TO BE TAKEN POST CHECKOUT
@@@
| Brand | Dolce & Gabbana |
| Model No | DG2285 |
| Color |
Brown Havana (02/73), Black (02/81) |
| Shape | Irregular |
| Material | Metal |
| Type | Full Rim |
| Lens Width | 60 mm (XXL) |
| Bridge Width | 15 mm |
| Temple Length | 145 mm |
| Country Of Origin | ITALY |
| Manufacturing Details | LUXOTTICA SRL, Via VALCOZZENA, 10 32021, AGORDO |
| Importer | LUXOTTICA INDIA EYEWEAR PVT.LTD., c/o DB SCHENKER INDIA PVT.LTD., VILLAGE-KHURRAMPUR, FARUKHNAGAR, DISTRICT-GURGAON, HARYANA-122506 |
Select Select Color
Select Select Lens Type
From $6,323.80
Original: $18,068.00
-65%Dolce & Gabbana 2285 Sunglass—
$18,068.00
$6,323.80







Description
POWER TO BE TAKEN POST CHECKOUT
@@@
| Brand | Dolce & Gabbana |
| Model No | DG2285 |
| Color |
Brown Havana (02/73), Black (02/81) |
| Shape | Irregular |
| Material | Metal |
| Type | Full Rim |
| Lens Width | 60 mm (XXL) |
| Bridge Width | 15 mm |
| Temple Length | 145 mm |
| Country Of Origin | ITALY |
| Manufacturing Details | LUXOTTICA SRL, Via VALCOZZENA, 10 32021, AGORDO |
| Importer | LUXOTTICA INDIA EYEWEAR PVT.LTD., c/o DB SCHENKER INDIA PVT.LTD., VILLAGE-KHURRAMPUR, FARUKHNAGAR, DISTRICT-GURGAON, HARYANA-122506 |





















