Dolce & Gabbana 2277 Sunglass
POWER TO BE TAKEN POST CHECKOUT
@@@
| Brand | Dolce & Gabbana |
| Model No | DG2277 |
| Color | Golden Black (02/87), Havana (02/73) |
| Shape | Pilot |
| Material | Metal |
| Type | Full Rim |
| Lens Width | 57 mm (XL) |
| Bridge Width | 18 mm |
| Temple Length | 140 mm |
| Country Of Origin | ITALY |
| Manufacturing Details | LUXOTTICA SRL, Via VALCOZZENA, 10 32021, AGORDO |
| Importer | LUXOTTICA INDIA EYEWEAR PVT.LTD., c/o DB SCHENKER INDIA PVT.LTD., VILLAGE-KHURRAMPUR, FARUKHNAGAR, DISTRICT-GURGAON, HARYANA-122506 |
Select Select Color
Select Select Lens Type
From $6,166.30
Original: $17,618.00
-65%Dolce & Gabbana 2277 Sunglass—
$17,618.00
$6,166.30







Description
POWER TO BE TAKEN POST CHECKOUT
@@@
| Brand | Dolce & Gabbana |
| Model No | DG2277 |
| Color | Golden Black (02/87), Havana (02/73) |
| Shape | Pilot |
| Material | Metal |
| Type | Full Rim |
| Lens Width | 57 mm (XL) |
| Bridge Width | 18 mm |
| Temple Length | 140 mm |
| Country Of Origin | ITALY |
| Manufacturing Details | LUXOTTICA SRL, Via VALCOZZENA, 10 32021, AGORDO |
| Importer | LUXOTTICA INDIA EYEWEAR PVT.LTD., c/o DB SCHENKER INDIA PVT.LTD., VILLAGE-KHURRAMPUR, FARUKHNAGAR, DISTRICT-GURGAON, HARYANA-122506 |























