ACUVUE VITA FOR ASTIGMATISM
Power to be taken post checkout
- Monthly Disposable Lens
- 6 Pieces Pack
Power Range
- Spherical: -9.00D, +0.25D to +6.00D
- Cylindrical: -0.75 -1.25 -1.75 -2.25
@@@
| Manufacturer | Johnson & Johnson |
| Brand | Acuvue |
| Material | Senofilcon C |
| Disposability | Monthly |
| Base Curve | 8.6mm |
| Diameter | 14.5mm |
| Water Content | 41% |
| Packaging | 6 lens per box |
| Share your Power |
Whatsapp Your Prescription @ 9007787761 or mail us at [email protected]
|
Select Select Quantity
From $1,079.40
Original: $3,084.00
-65%ACUVUE VITA FOR ASTIGMATISM—
$3,084.00
$1,079.40


Description
Power to be taken post checkout
- Monthly Disposable Lens
- 6 Pieces Pack
Power Range
- Spherical: -9.00D, +0.25D to +6.00D
- Cylindrical: -0.75 -1.25 -1.75 -2.25
@@@
| Manufacturer | Johnson & Johnson |
| Brand | Acuvue |
| Material | Senofilcon C |
| Disposability | Monthly |
| Base Curve | 8.6mm |
| Diameter | 14.5mm |
| Water Content | 41% |
| Packaging | 6 lens per box |
| Share your Power |
Whatsapp Your Prescription @ 9007787761 or mail us at [email protected]
|

















