SOFLENS 59
Power to be taken post checkout
- Monthly Disposable Lens
- 6 Pieces Pack
- Spherical : -0.50 to -9.00
@@@
| Manufacturer | Bausch & Lomb |
| Brand | Soflens |
| Material | Hilafilcon B |
| Disposability | Monthly Disposable |
| Base Curve | 8.6mm |
| Central Thickness | 0.14mm |
| Diameter | 14.2mm |
| Water Content | 59% |
| Packaging | 6 Pieces Lens per Box |
| Key Benefits | Comfort Tangent with Asymmetric |
| Share your Power | Whatsapp Your Prescription @ 09007885000 or mail us at [email protected] |
Select Select Quantity
From $524.65
Original: $1,499.00
-65%SOFLENS 59—
$1,499.00
$524.65



Description
Power to be taken post checkout
- Monthly Disposable Lens
- 6 Pieces Pack
- Spherical : -0.50 to -9.00
@@@
| Manufacturer | Bausch & Lomb |
| Brand | Soflens |
| Material | Hilafilcon B |
| Disposability | Monthly Disposable |
| Base Curve | 8.6mm |
| Central Thickness | 0.14mm |
| Diameter | 14.2mm |
| Water Content | 59% |
| Packaging | 6 Pieces Lens per Box |
| Key Benefits | Comfort Tangent with Asymmetric |
| Share your Power | Whatsapp Your Prescription @ 09007885000 or mail us at [email protected] |

















