SOFLENS MULTIFOCAL
Power to be taken post checkout
- Monthly Disposable Multifocal Lens
- 6 Pieces Pack
- Spherical : 0 to -7.00 & +0.25 to +6.00
- Addition : Low / High
@@@
| Manufacturer | Bausch & Lomb |
| Brand | Soflens |
| Material | Polymacon |
| Disposability | Monthly Disposable |
| Base Curve | 8.5 mm, 8.8 mm |
| Central Thickness | 0.05 mm to 0.50 mm |
| Diameter | 14.5 mm |
| Water Content | 38.6% |
| Packaging | 6 Lens per Box |
| Share Your Power | Whatsapp Your Prescription @ 09007885000 or Mail Us at [email protected] |
Select Select Quantity
From $1,181.25
Original: $3,375.00
-65%SOFLENS MULTIFOCAL—
$3,375.00
$1,181.25

Description
Power to be taken post checkout
- Monthly Disposable Multifocal Lens
- 6 Pieces Pack
- Spherical : 0 to -7.00 & +0.25 to +6.00
- Addition : Low / High
@@@
| Manufacturer | Bausch & Lomb |
| Brand | Soflens |
| Material | Polymacon |
| Disposability | Monthly Disposable |
| Base Curve | 8.5 mm, 8.8 mm |
| Central Thickness | 0.05 mm to 0.50 mm |
| Diameter | 14.5 mm |
| Water Content | 38.6% |
| Packaging | 6 Lens per Box |
| Share Your Power | Whatsapp Your Prescription @ 09007885000 or Mail Us at [email protected] |

















