OPTIMA 38
Power to be taken post checkout
- Yearly Disposable Lens
- 1 Piece Pack
Power Range
- Spherical : -0.50 to -9.00 & +0.50 to +4.00
@@@
| Manufacturer | Bausch & Lomb |
| Brand | Optima 38 |
| Material | HEMA |
| Disposability | Conventional |
| Base Curve | 8.7mm |
| Central Thickness | 0.06mm |
| Diameter | 14.0mm |
| Water Content | 38.6% |
| Packaging | 1 Lens per Box |
| Share your Power |
Whatsapp Your Prescription @ 09007885000 or mail us at [email protected]
|
Select Select Quantity
From $426.30
Original: $1,218.00
-65%OPTIMA 38—
$1,218.00
$426.30

Description
Power to be taken post checkout
- Yearly Disposable Lens
- 1 Piece Pack
Power Range
- Spherical : -0.50 to -9.00 & +0.50 to +4.00
@@@
| Manufacturer | Bausch & Lomb |
| Brand | Optima 38 |
| Material | HEMA |
| Disposability | Conventional |
| Base Curve | 8.7mm |
| Central Thickness | 0.06mm |
| Diameter | 14.0mm |
| Water Content | 38.6% |
| Packaging | 1 Lens per Box |
| Share your Power |
Whatsapp Your Prescription @ 09007885000 or mail us at [email protected]
|

















