ULTRA TORIC
Power to be taken post checkout
- Monthly Disposable Lens
- 6 Pieces Pack
Power Range
- Spherical: -0.25 to -9.00
- Cylindrical: -0.75, -1.25, -1.75 & -2.25
@@@
| Manufacturer | Bausch & Lomb |
| Brand | ULTRA TORIC |
| Material | Samfilcon A |
| Disposability | Monthly |
| Base Curve | 8.60mm |
| Diameter | 14.5mm |
| Water Content | 46% |
| Packaging | 6 lens per box |
| Share your Power |
Whatsapp Your Prescription @ 9147105204 or mail us at [email protected]
|
Select Select Quantity
From $4,031.00
ULTRA TORIC—
$4,031.00



Description
Power to be taken post checkout
- Monthly Disposable Lens
- 6 Pieces Pack
Power Range
- Spherical: -0.25 to -9.00
- Cylindrical: -0.75, -1.25, -1.75 & -2.25
@@@
| Manufacturer | Bausch & Lomb |
| Brand | ULTRA TORIC |
| Material | Samfilcon A |
| Disposability | Monthly |
| Base Curve | 8.60mm |
| Diameter | 14.5mm |
| Water Content | 46% |
| Packaging | 6 lens per box |
| Share your Power |
Whatsapp Your Prescription @ 9147105204 or mail us at [email protected]
|

















