ULTRA
Power to be taken post checkout
- Monthly Disposable Lens
- 6 Pieces Pack
Power Range
- Spherical: -0.50 to -12.00
- Spherical: +0.25 to +6.00
@@@
| Manufacturer | Bausch & Lomb |
| Brand | ULTRA |
| Material | Samfilcon A |
| Disposability | Monthly |
| Base Curve | 8.5mm |
| Diameter | 14.2mm |
| Water Content | 46% |
| Packaging | 6 lens per box |
| Share your Power |
Whatsapp Your Prescription @ 9147105204 or mail us at [email protected]
|
Select Select Quantity
From $1,410.85
Original: $4,031.00
-65%ULTRA—
$4,031.00
$1,410.85


Description
Power to be taken post checkout
- Monthly Disposable Lens
- 6 Pieces Pack
Power Range
- Spherical: -0.50 to -12.00
- Spherical: +0.25 to +6.00
@@@
| Manufacturer | Bausch & Lomb |
| Brand | ULTRA |
| Material | Samfilcon A |
| Disposability | Monthly |
| Base Curve | 8.5mm |
| Diameter | 14.2mm |
| Water Content | 46% |
| Packaging | 6 lens per box |
| Share your Power |
Whatsapp Your Prescription @ 9147105204 or mail us at [email protected]
|

















