PUREVISION 2 FOR ASTIGMATISM
Power to be taken post checkout
- Monthly Disposable Toric Lens
- 6 Pieces Pack
- Spherical : 0 to -9.00
- Cylindrical : -0.75 -1.25 -1.75 -2.25
@@@
| Manufacturer | Bausch & Lomb |
| Brand | Pure Vision |
| Material | Balafilcon A |
| Disposability | Monthly Disposable |
| Base Curve | 8.9mm |
| Central Thickness | 0.1mm |
| Diameter | 14.0mm |
| Water Content | 36% |
| Packaging | 6 pieces Lens per Box |
| Key Benefits | Advanced Lo-Torque Aspheric Optics |
Select Select Quantity
From $1,048.25
Original: $2,995.00
-65%PUREVISION 2 FOR ASTIGMATISM—
$2,995.00
$1,048.25



Description
Power to be taken post checkout
- Monthly Disposable Toric Lens
- 6 Pieces Pack
- Spherical : 0 to -9.00
- Cylindrical : -0.75 -1.25 -1.75 -2.25
@@@
| Manufacturer | Bausch & Lomb |
| Brand | Pure Vision |
| Material | Balafilcon A |
| Disposability | Monthly Disposable |
| Base Curve | 8.9mm |
| Central Thickness | 0.1mm |
| Diameter | 14.0mm |
| Water Content | 36% |
| Packaging | 6 pieces Lens per Box |
| Key Benefits | Advanced Lo-Torque Aspheric Optics |























