PUREVISION 2 MULTIFOCAL
Power to be taken post checkout
- Monthly Disposable Multifocal Lens
- 6 Pieces Pack
- Spherical : 0 to -10.00 & +0.25 to +6.00
- Addition : Low / High
@@@
| Manufacturer | Bausch & Lomb |
| Brand | Pure Vision |
| Material | Balafilcon A |
| Disposability | Monthly Disposable |
| Base Curve | 8.6mm |
| Central Thickness | 0.05 mm at 0.50 mm |
| Diameter | 14.0mm |
| Packaging | 6 Lens per Box |
| Water Content | 36% |
| Share Your Power |
Whatsapp Your Prescription @ 09007885000 or Mail us at [email protected] |
Select Select Quantity
From $1,607.55
Original: $4,593.00
-65%PUREVISION 2 MULTIFOCAL—
$4,593.00
$1,607.55

Description
Power to be taken post checkout
- Monthly Disposable Multifocal Lens
- 6 Pieces Pack
- Spherical : 0 to -10.00 & +0.25 to +6.00
- Addition : Low / High
@@@
| Manufacturer | Bausch & Lomb |
| Brand | Pure Vision |
| Material | Balafilcon A |
| Disposability | Monthly Disposable |
| Base Curve | 8.6mm |
| Central Thickness | 0.05 mm at 0.50 mm |
| Diameter | 14.0mm |
| Packaging | 6 Lens per Box |
| Water Content | 36% |
| Share Your Power |
Whatsapp Your Prescription @ 09007885000 or Mail us at [email protected] |



















