Ray-Ban 0707S Sunglass
POWER TO BE TAKEN POST CHECKOUT
@@@
| Brand | Ray-Ban |
| Model | RB0707S |
| Color | Striped Havana (954/33), Black (901/31) |
| Shape |
Square |
| Material | Shell, Acetate |
| Type | Full Rim |
| Lens Width | 50 mm (L), 53 mm (XL) |
| Bridge Width | 21 mm |
| Temple Width | 145 mm |
| Country Of Origin | ITALY |
| Manufacturing Details | LUXOTTICA SRL, VIA VALCOZZENA, 10 32021 AGORDO, ITALY |
| Importer |
LUXOTTICA INDIA EYEWEAR PVT.LTD., c/o DB SCHENKER INDIA PVT.LTD., VILLAGE-KHURRAMPUR, FARUKHNAGAR, DISTRICT-GURGAON, HARYANA-122506 |
Select Select Color
Select Select Lens Type
From $4,371.50
Original: $12,490.00
-65%Ray-Ban 0707S Sunglass—
$12,490.00
$4,371.50





Description
POWER TO BE TAKEN POST CHECKOUT
@@@
| Brand | Ray-Ban |
| Model | RB0707S |
| Color | Striped Havana (954/33), Black (901/31) |
| Shape |
Square |
| Material | Shell, Acetate |
| Type | Full Rim |
| Lens Width | 50 mm (L), 53 mm (XL) |
| Bridge Width | 21 mm |
| Temple Width | 145 mm |
| Country Of Origin | ITALY |
| Manufacturing Details | LUXOTTICA SRL, VIA VALCOZZENA, 10 32021 AGORDO, ITALY |
| Importer |
LUXOTTICA INDIA EYEWEAR PVT.LTD., c/o DB SCHENKER INDIA PVT.LTD., VILLAGE-KHURRAMPUR, FARUKHNAGAR, DISTRICT-GURGAON, HARYANA-122506 |























