Ray-Ban 0840S Sunglass
POWER TO BE TAKEN POST CHECKOUT
@@@
| Brand | Ray-Ban |
| Model | RB0840S |
| Color | Transparent Pink (66372K), Striped Havana (95433), Polished Black (90131),Transparent blue(668073) |
| Shape |
Square |
| Material | Shell |
| Type | Full Rim |
| Lens Width | 51 mm (M) |
| Bridge Width | 21 mm |
| Temple Width | 145 mm |
| Country Of Origin | INDIA |
| Manufacturing Details | RAYBAN SUN OPTICS INDIA PVT.LTD., SP 810-811, PHASE -II, RIICO INDUSTRIAL AREA, BHIWADI, RAJASTHAN-301019 |
| Importer | LUXOTTICA INDIA EYEWEAR PVT.LTD., c/o DB SCHENKER INDIA PVT.LTD., VILLAGE-KHURRAMPUR, FARUKHNAGAR, DISTRICT-GURGAON, HARYANA-122506 |
Select Select Color
Select Select Lens Type
From $4,196.50
Original: $11,990.00
-65%Ray-Ban 0840S Sunglass—
$11,990.00
$4,196.50











Description
POWER TO BE TAKEN POST CHECKOUT
@@@
| Brand | Ray-Ban |
| Model | RB0840S |
| Color | Transparent Pink (66372K), Striped Havana (95433), Polished Black (90131),Transparent blue(668073) |
| Shape |
Square |
| Material | Shell |
| Type | Full Rim |
| Lens Width | 51 mm (M) |
| Bridge Width | 21 mm |
| Temple Width | 145 mm |
| Country Of Origin | INDIA |
| Manufacturing Details | RAYBAN SUN OPTICS INDIA PVT.LTD., SP 810-811, PHASE -II, RIICO INDUSTRIAL AREA, BHIWADI, RAJASTHAN-301019 |
| Importer | LUXOTTICA INDIA EYEWEAR PVT.LTD., c/o DB SCHENKER INDIA PVT.LTD., VILLAGE-KHURRAMPUR, FARUKHNAGAR, DISTRICT-GURGAON, HARYANA-122506 |























