Ray-Ban 0880S Sunglass
POWER TO BE TAKEN POST CHECKOUT
@@@
| Brand | Ray-Ban |
| Model | RB0880S |
| Color | Striped Havana (95451), Black (90131) |
| Shape |
Square |
| Material | Shell |
| Type | Full Rim |
| Lens Width | 49 mm (S), 52 mm (L) |
| Bridge Width | 19 mm |
| Temple Width | 145 mm |
| Country Of Origin | INDIA |
| Manufacturing Details | RAYBAN SUN OPTICS INDIA PVT.LTD., SP 810-811, PHASE -II, RIICO INDUSTRIAL AREA, BHIWADI, RAJASTHAN-301019 |
| Importer | LUXOTTICA INDIA EYEWEAR PVT.LTD., c/o DB SCHENKER INDIA PVT.LTD., VILLAGE-KHURRAMPUR, FARUKHNAGAR, DISTRICT-GURGAON, HARYANA-122506 |
Select Select Color
Select Select Lens Type
From $4,371.50
Original: $12,490.00
-65%Ray-Ban 0880S Sunglass—
$12,490.00
$4,371.50







Description
POWER TO BE TAKEN POST CHECKOUT
@@@
| Brand | Ray-Ban |
| Model | RB0880S |
| Color | Striped Havana (95451), Black (90131) |
| Shape |
Square |
| Material | Shell |
| Type | Full Rim |
| Lens Width | 49 mm (S), 52 mm (L) |
| Bridge Width | 19 mm |
| Temple Width | 145 mm |
| Country Of Origin | INDIA |
| Manufacturing Details | RAYBAN SUN OPTICS INDIA PVT.LTD., SP 810-811, PHASE -II, RIICO INDUSTRIAL AREA, BHIWADI, RAJASTHAN-301019 |
| Importer | LUXOTTICA INDIA EYEWEAR PVT.LTD., c/o DB SCHENKER INDIA PVT.LTD., VILLAGE-KHURRAMPUR, FARUKHNAGAR, DISTRICT-GURGAON, HARYANA-122506 |























