SOFLENS DAILY DISPOSABLE (30's pack)
Power to be taken post checkout
- Daily Disposable Lens
- 30 Pieces Pack
- Spherical : -0.50 to -9.00
@@@
| Manufacturer | Bausch & Lomb |
| Brand | Soflens |
| Material | Hilafilcon B |
| Disposability | Daily Disposable (SDD) |
| Base Curve | 8.6mm |
| Central Thickness | 0.09mm |
| Diameter | 14.2mm |
| Water Content | 59% |
| Packaging | 30 Pieces Lens per Box |
| Key Benefits | Aspheric Optics(High Definition Optics) |
| Share your Power |
Whatsapp Your Prescription @ 09007885000 or mail us at [email protected] |
Select Select Quantity
From $672.35
Original: $1,921.00
-65%SOFLENS DAILY DISPOSABLE (30's pack)—
$1,921.00
$672.35

Description
Power to be taken post checkout
- Daily Disposable Lens
- 30 Pieces Pack
- Spherical : -0.50 to -9.00
@@@
| Manufacturer | Bausch & Lomb |
| Brand | Soflens |
| Material | Hilafilcon B |
| Disposability | Daily Disposable (SDD) |
| Base Curve | 8.6mm |
| Central Thickness | 0.09mm |
| Diameter | 14.2mm |
| Water Content | 59% |
| Packaging | 30 Pieces Lens per Box |
| Key Benefits | Aspheric Optics(High Definition Optics) |
| Share your Power |
Whatsapp Your Prescription @ 09007885000 or mail us at [email protected] |























