SOFLENS DAILY DISPOSABLE (90's pack)
Power to be taken post checkout
- Daily Disposable Lens
- 90 Pieces Pack
- Spherical : -0.50 to -9.00
@@@
| Manufacturer | Bausch & Lomb |
| Brand | Soflens |
| Material | Hilafilcon B |
| Disposability | Daily Disposable |
| Base Curve | 8.6mm |
| Central Thickness | 0.09mm |
| Diameter | 14.2mm |
| Water Content | 59% |
| Packaging | 90 Pieces Lens per Box |
| Key Benefits | Aspheric Optics (High Definition Optics) |
| Share your Power |
Whatsapp Your Prescription @ 09007885000 or mail us at [email protected] |
Select Select Quantity
From $1,899.80
Original: $5,428.00
-65%SOFLENS DAILY DISPOSABLE (90's pack)—
$5,428.00
$1,899.80

Description
Power to be taken post checkout
- Daily Disposable Lens
- 90 Pieces Pack
- Spherical : -0.50 to -9.00
@@@
| Manufacturer | Bausch & Lomb |
| Brand | Soflens |
| Material | Hilafilcon B |
| Disposability | Daily Disposable |
| Base Curve | 8.6mm |
| Central Thickness | 0.09mm |
| Diameter | 14.2mm |
| Water Content | 59% |
| Packaging | 90 Pieces Lens per Box |
| Key Benefits | Aspheric Optics (High Definition Optics) |
| Share your Power |
Whatsapp Your Prescription @ 09007885000 or mail us at [email protected] |























